Наші земляки - ми гордимося ними.
17 лютого виповнилося б 85 років з дня народження мудрого, пильного та дотепного чоловіка – вчителя історії та географії, краєзнавця , письменника Станіслава Олександровича Чорновола. Він володів завидним даром спілкуватись – писати смішно і влучно.
Тож народився Станіслав Олександрович Чорновіл 17 лютого 1937 року в селі Попівка Звенигородського району Черкаської області. Дитячі та юнацькі роки пройшли в рідному селі Попівка.
Після закінчення Уманського педагогічного інституту працював на вчительській роботі спочатку в Рівненській області, а згодом на Черкащині: майже 25 років був директором школи .
Після того , як пішов на заслужений відпочинок працював учителем історії та географії в рідному селі Попівка.
Твори Станіслава Чорновола друкувалися у всеукраїнських регіональних та районних виданнях.
У своїх творах Станіслав Олександрович досліджував глибинні процеси сучасного життя, причому робив це з допомогою перевіреного сатирично – гумористичного жанру немеркнучими квітами у майбутніх обширах і утверджував непереможну силу вірності і добра.
Всупереч законам жанру Станіслав Чорновіл у своїх сатирично – гумористичних мініатюрах та оповідка змальовував життя об’єктивно й неупереджено. Його оцінки й висновки підкуповують мудрістю думки а притаманне автору лукавство додає написаному особливого колориту.
Писав письменник книги і для дітей . В яких передавав школярам свої багаторічні спостереження за природою, повадками звірів і водночас, наділивши їх людськими рисами характеру, акцентував увагу на моральних цінностях. Цікаві і пізнавальні, веселі і повчальні казки не залишали байдужими діток.
Родзинкою видань є йог художнє оформлення, адже ілюстрації до казок створювали учні Звенигородської художньої школи.
Нажаль нині з нами немає Станіслава Олександровича Чорновола серце мудрого , пильного та дотепного батька, учителя, письменника зупинилося 11 квітня 2016 року. Похоронений в рідному селі Попівка.
Його твори та дитячі книги заслуговують на незабутню спадщину нашого земляка. Гордімося ним, там мудрість нашого народу.