Водяницька громада
Черкаська область, Звенигородський район

Рятувальники проводять попереджувальну роботу, аби запобігти нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.

Дата: 12.01.2022 16:26
Кількість переглядів: 259

Фото без опису

Та попри численні застереження, люди продовжують наражати свої життя на небезпеку. Хтось це робить заради кількох рибин. Дехто вважає, що легкого морозу достатньо, аби найближчий ледь замерзлий ставок можна було б використовувати як ковзанку. Кожен цей випадок - не лише порушення правил безпеки і байдуже ставлення до свого здоров'я, а й поганий приклад дітям.

А про те, що діти наслідують поведінку дорослих і не слухають порад - свідчить невтішна статистика нещасних випадків за участю молодого покоління.

Приміром, дивом вдалося уникнути біди днями на Дніпропетровщині. Так, в Саксаганському районі м. Кривий Ріг на затоці р. Саксагань під час прогулянки по кризі на відстані 4 м від берега провалилися у воду двоє дітей 2009 та 2010 років народження. Хлопчиків витягли з води на берег чотирнадцятирічнй підліток та випадковий перехожий. Постраждалих в задовільному стані було направлено до дитячої міської лікарні № 4 м. Кривий Ріг.

Водночас, на Прикарпатті ледь не загинув рибалка, коли провалився під кригу на міському озері у Снятині Коломийського району. Саме в цю пору неподалік озера знаходились місцеві мешканці, котрі почувши крики чоловіка, одразу кинулись на допомогу. Як з'ясувалось, чоловік провалився під лід на відстані близько 20-25 м від берега. Люди за допомогою мотузки витягли місцевого рибалку з крижаної пастки на берег водойми.

В обох цих випадках громадянам пощастило, що поряд були ті, хто побачив і почув, що необхідна допомога. Проте скільки людей гине, опинившись із наслідками своєї необачності сам на сам? Відповідь на це питання рятувальники шукали разом із громадянами, до яких зверталися під час інформаційно-роз'яснювальної роботи упродовж тижня.

Так, з метою недопущення нещасних випадків на льоду рятувальники Звенигородщини разом із представниками патрульної поліції проводять  профілактичні рейди щодо безпечної поведінки на зимових водоймах. Під час роз’яснювальної роботи спеціалісти розповідають дітям та дорослим про небезпеку виходу на тонку кригу, заходи безпеки на льоду та порядок дій на випадок, якщо людина провалилася під лід.

Подібні заходи надзвичайники проводитимуть і надалі впродовж усього зимового періоду.

Шановні громадяни, візьміть до уваги кілька порад щодо поведінки поблизу та на водоймах, коли крига ще надто тонка.

Пам’ятайте про таке:

  • виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;
  • забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;
  • переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;
  • забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;
  • забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;
  • не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;
  • не вживайте спиртні напої біля водойм;
  • пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, - не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь