Масочний режим

Дата: 30.11.2020 09:00

Звенигородське бюро правової допомоги інформує

Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 1000-IX, який Верховна Рада ухвалила 6 листопада.

Зміна розміру штрафів

Згідно з документом, громадян без захисних масок або респіраторів у громадських місцях (зокрема транспорті) на обличчі каратимуть штрафами від 170 до 255 гривень.

Як штрафуватимуть

Відтепер українців без захисних масок на обличчі зможуть штрафувати одразу на місці вчинення правопорушення – наприклад, у кав'ярнях чи транспорті. Раніше протоколи передавали в суд, а потім тільки вирішували, чи накладати на громадян штраф.

Хто має право штрафувати

А ось штрафувати будуть не тільки правоохоронці, а й працівники епідемічного контролю, а також представники органів місцевого самоврядування, бо саме на останніх покладається здійснення контролю за протиепідемічними заходами. Водночас рішення про накладення штрафу можна буде оскаржити протягом 10 днів.

Зверніть увагу! До внесення змін Указом Президента статтею 44-3 КУпАП передбачався штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 грн.), а з внесенням змін штраф становить до 255 грн.

Начальник бюро Ольга Винарська

Контактний телефон 0986708401