Напрямки роботи

Чим займається служба у справах дітей?

• наданням правової та інформаційної допомоги населенню щодо захисту прав дітей;
  • готує документи до органу опіки та піклування про невідкладне відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють, у разі підтвердження факту загрози її життю та здоров’ю
  • профілактичними заходами для зменшення рівня правопорушень серед дітей;
  • забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток;
  • виявленням дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах;
  • вживає заходів щодо надання статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та їх влаштуванням.
  • контролем за здійсненням профілактичних та виховних заходів в навчальних закладах, а також дотриманням трудового законодавства щодо неповнолітніх;
  • здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
  • обстежує житлово-побутові умови;
  • складає протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до частин п’ятої, шостої  статті 184  (невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини) та  статті 188 50  (недопущення до обстеження умов проживання дитини, створення перешкод посадовим (службовим) особам органу опіки та піклування при здійсненні інших покладених на них законом повноважень)
  •  представляє в судах інтереси дітей;
  • здійснює контроль за утриманням та забезпеченням інтересів дітей, що виховуються в дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, сім’ях опікунів, піклувальників, патронатних сім’ях.